چقدر زمان نیاز است از صفر به آیلتس برسیم؟

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

76.jpg

اگر مایلید از صفر به سطح C2 برسید، باید 1000 الی 1200 ساعت برای یادگیری زبان وقت بگذارید. این مسیر، طولانی به نظر می‌ رسد اما دقت داشته باشید که فقط یک دوره 2 هفته‌ای آموزش زبان انگلیسی تفاوت‌های بسیاری در سطح زبان شما به وجود می آورد.

آیا به نظر شما این زمان برای همه افراد یکسان است؟ همه افراد باید 1200 ساعت برای یادگیری زبان وقت بگذارند؟ قطعاً این طور نیست. هیچ وقت نمی توان با قطعیت گفت که در یک دوره زمانی خاص پیشرفت شما چقدر خواهد بود. چرا که این موضوع بیشتر به خودتان بستگی دارد.

در زیر عوامل متفاوت در مدت زمان یادگیری زبان را بررسی می کنیم.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی-منحنی یادگیری زبان

زمان، فاکتور بسیار موثر و مهمی در پروسه یادگیری زبان است.

منحنی زیر بر اساس تحقیقی است که روی تعدادی زبان آموزی که اسپانیایی می آموختند تهیه شده است.

توجه کنید که:

  • منحنی زیر براساس extensive course طراحی شده نه intensive course.
  • فاکتورهای بسیاری در نتیجه کلی این منحنی موثرند.
  • نتایج، درصدها، اعداد و آمار تقریبی هستند.

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به سطوح مختلف زبان

برای یک زبان آموز با شرکت در کلاس های عادی extensive course، حدود ۱۸ ماه طول می‌کشد زبان انگلیسیش از سطح مبتدی starter / beginner به سطح pre-intermediate برسه. تا سطح pre-intermediate شما حدود ۲۵ درصد مسیر تا رسیدن به سطح native speakers رو پیمودید. این فاز، فاز ماه عسل یا honey moon نام داره. علیت این نام گذاری به این دلیل است که همه چیز برای زبان‌آموز جدید و نو هست، انگیزه بالاست و یادگیری و پیشرفت با سرعت زیادی اتفاق می افته.

اما بعد از سطح pre-intermediate و تا سطح intermediate سرعت پیشرفت زبان‌آموز کندتر می شود. این درست زمانی است که اصطلاحات ساده جاشون و به جملات طولانی‌تر و پیچیده تر می دن و درک مطلب پیشرفت قابل توجه‌ای می طلبه. البته در نظر داشته باشید که بیشتر از دو سوم و یا ۶۶ درصد کل زمان سپری شده در یادگیری در این فاز رخ می ده.

یادگیری کدام مهارت های زبان انگلیسی راحت تر هست؟

نمودار زیر مهارت ‌های مختلف را در سطوح مختلف بر اساس سختی رتبه بندی کرده و تعجبی نداره که هر چه زبان‌آموزان پیشرفت می‌کنند، همه چیز راحت تر پیش می ره.

برای زبان‌آموز مبتدی، مبحث دستور زبان یا همان گرامر چالش برانگیزترین قسمت یادگیری زبان است.البته جالبه که بعد از این سطح و به محض اینکه زبان‌آموز مفهوم گرامر ها رو درک کنه، به سرعت تبدیل به راحت‌ترین بخش می شه!

در سطح elementary و pre-intermediate هم، اسپیکینگ سخت ترین بخش یادگیری زبان هست در حالیکه لیسنیگ اون قدر ها هم سخت به نظر نمی رسه. این موضوع به این علته که در این سطح توانایی درک مطلب زبان آموز در مهارت های receptive skills مثل لیسنینگ و ریدینگ بیشتر از تولید زبان در بخش مهارت‌های productive skills مثل اسپیکینگ و رایتینگ هست.

و اما معمولا بالاترین رتبه سختی متعلق به اسپیکینگ و راحتترین و پایین‌ترین رتبه به ریدینگ تعلق می گیره.

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments